"ZODPOVEDNOSŤ CHLAPA"

Autor: Adam Klas | 20.10.2015 o 16:37 | Karma článku: 3,09 | Prečítané:  228x

                 "ZODPOVEDNOSŤ CHLAPA"

Každý má víziu svojho života. Niekto chce byť vojakom, automechanikom, stavbárom, biznismenom, politikom, iný chce byť doktorom. Je jedno, aké remeslo si človek vyberie, musí prijať istú zodpovednosť.

Toto je realita, ktorá tu je, či ju chceme alebo nie. Avšak to nie je všetko. Je tu ešte viac "druhov" zodpovednosti. Na týchto možno priamo nestojí naša kariéra, ale stojí na nich morálka a prakticky celý náš súkromný život a život celej našej rodiny.

Zodpovednosť pri vykonávaní profesie je špeciálna v tom zmysle, že ak urobím chybu, tak za to nesiem zodpovednosť. Môžem stratiť prácu, v horšom prípade môže niekto stratiť zdravie alebo prísť o život. Nie je to sranda. Ale tento druh zodpovednosti stále sa neodlišuje od tej, ktorú nesú ženy. Tak kde je ten rozdiel ? Nájdeme ho v druhej kategórii zodpovednosti.

Muž je hlavou rodiny. Existuje veľa odporcov tohto faktu, ale je to tak, či sa nám to páči, alebo nie. Má to svoj význam a nedá sa nahradiť ničím iným, je to proste fenomén.

MOMO vo svojej piesniZodpovednosť chlapa rapuje tento text :spratať seba, zvládať, vychádzať zo zásad, vzdávať hold láske tam, kde si doteraz mal kus prázdna

Muž musí vedieť nájsť a zorientovať sa v každej situácii, v ktorej sa jeho rodina nachádza. Nemusí to byť hneď a určite k tomu potrebuje aj pomoc, no finálne rozhodnutie by malo byť primárne na ňom. To je jedným zo znakov toho, že je hlavou rodiny.

NIE MOC, ALE AUTORITA
 

To, že je hlavou rodiny, neznamená, že má moc. Nemá moc ani nad manželkou ani nad deťmi. Má autoritu. Tá sa nedá nahradiť a nesmie sa znevažovať a ani muž nesmie svoju autoritu zneužívať.

Napríklad ako sa cíti manželka, keď jej muž nadáva, že mu nechutí jedlo. Racionálne rozmýšľajúci človek vie, že zle. A to spôsobuje ďalšie problémy. Naopak, keď jej s láskou a pokojom povie, že niekde urobila chybu, tak to zoberie oveľa lepšie.

Ďalej deti. Je dobré, keď im otec nadáva? Alebo ich znevažuje? Po takýchto výstupoch sa deti necítia doma komfortne a radšej budú riešiť svoje problémy s kamošmi vonku "s trávou v ústach", ako sa radiť u otca.

Z opačného pohľadu, keď manželka nadáva manželovi, že je neschopný a hentaký a taký (a ešte pred deťmi), vtedy v očiach detí stráca autoritu. A takéto výstupy ho ničia. Naopak, keď ho manželka podporí a pozdvihne ho, keď je na zemi, tak ho to povzbudí a on naberie silu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?