"CREATED TO CREATE"

Autor: Adam Klas | 13.10.2015 o 10:58 | Karma článku: 2,82 | Prečítané:  260x

Dlhú dobu som rozmýšľal nad tým, o čom mám písať. Potom som dostal nápad, ktorý mi vnukol americký spisovateľ Jon Jorgenson.  

Tento človek napísal už niekoľko kníh, pravidelne prednáša pre ľudí po celej Amerike. Jednou z jeho kníh je kniha "CREATED TO CREATE". Pre mňa je on vzor. Mladý človek, ktorý tvorí neustále.


 

Čas je veľmi dôležitá vec, ktorú mladý človek môže mať. Preto záleží na tom, ako ju využije. Nikto nechce byť jednoduchý, zaradený v dave. A táto vlastnosť nás má hnať k tomu, aby sme niečo tvorili. Nemusia to byť veľké veci. Nemusíme sa riadiť šablónami, ako napríklad tvoriť tak, aby si bol schopný hovoriť o svojom dni päť minút vkuse.


 

A ja viem, nie je to také ľahké. Moderný človek toho má teraz veľa. Školu, robotu, povinnosti, deti. Každopádne nesmieme zanedbávať povinnosti. Ale ak si človek nájde 30 minút na to, aby niečo vytvoril, tak bude spokojný sám so sebou. Pasivita je aspekt, ktorý je ťažké poraziť. Často máme výhovorku ako "neviem, či na to mám" alebo "kto bude môj blog čítať?" alebo "neviem, čo mám robiť". Ak takéto hlasy obklopujú myseľ, tak je to znak toho, že sa chcete niekam pohnúť. Tieto hlasy sú prakticky signálom toho, že sme narazili na vlastnú komfortnú zónu. Nezáleží na tom, čo spravíte. Záleží na tom, aby ste niečo spravili, urobili prvý krok, od ktorého sa dá posunúť ďalej.

Neúspech


 

Toto je oblasť, s ktorou sa bojuje veľmi ťažko. V prvom rade to chce čas. Neúspech je len jednou etapou dlhej cesty, cesty plnej pádov, modrín a sĺz, ktoré nám núkajú veľmi jednoduché, ale pritom zlé riešenia, a síce koniec. "Prečo by som mal ďalej makať?". "Prečo by som mal ďalej študovať?". "Prečo by som mal tvoriť?". To je len stotina z otázok, ktoré nám prebehnú hlavou počas ťažkých časov. Tieto pesimistické a často depresívne otázky nám ale chcú niečo dať a povedať. Chcú nám povedať to, že ak prejdeme cez tieto ťažké časy, tak nás čaká dobrý pocit. Tento pocit je pocit úspechu a nadobudnutia novej sily prekonávať ďalšie prekážky. Stále je to tak. Zlý pocit musí byť nahradený dobrým. Aký by to inak malo zmysel? Ak za tým, čo tvoríme, nestojí radosť, pokora, vízia niečoho dobrého, niečoho, čo má rozosievať štastie teraz alebo o 10 rokov, tak to nemá zmysel. Ale ak to (nemusí to byť len písanie, ale aj každodenné, častokrát nudné umývanie riadov) robíme pre to, aby sme rozosiali trochu dobra, tak to zmysel má.


 

Pre dosiahnutie úspechu stačia len dva kroky. Prvý je nastaviť sa tak, že ma môj pád alebo prekážka motivuje k tomu, aby som ju preskočil. A druhý je ísť si za svojím cieľom. Nie je to jednoduché, to nikto nepovedal. Ale až dosiahneš to, na čom si tvrdo pracoval, tak si uvedomíš, že to nie je až tak ťažké. Nakoniec si z toho šťasný nielen ty, ale aj tí druhí.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Voliť proti Kotlebovi nebude bolieť

Ktovie, ako na voličov zapôsobí Klusov sľub vyčistiť úrady od rodinkárstva. Zdá sa totiž, že práve to im neprekáža v prípade ĽSNS.

SVET

Na koncerte v Manchestri malo dôjsť k výbuchom, hlásia obete

Po koncerte Ariany Grande počuli fanúšikovia výbuch, polícia potvrdila niekoľko obetí.

DOMOV

Politický geograf Madleňák: Neviem, či v Lučenci poznajú Luntera či Mičeva

Extrémista Marian Kotleba ťaží v banskobystrickej župe aj zo slabej informovanosti tamojších voličov, hovorí pre SME politický geograf TIBOR MADLEŇÁK.


Už ste čítali?